Velkommen til Stormøte i Haugesund!
Publisert: 01.10.2025

Ølen Betong ser frem til stormøte «Betong naturligvis» – sammen for reell utslippsreduksjon
Det grønne skiftet blir ofte kritisert for å være dyrt og urealistisk. Men Basal og MEF ønsker å vise at det faktisk er mulig å kombinere bærekraft, kostnadseffektivitet og høy kvalitet!
På det forrige stormøtet ble det fremhevet at gode totalløsninger, samarbeid mellom aktører og bruk av ny teknologi kan gjøre en stor forskjell. Vi i Ølen Betong ser frem til å delta i Haugesund, og vi håper at enda flere kunder og samarbeidspartnere i regionen vil bli med.
Hva kan vi vente oss?
- Betongrør med opptil 90% lavere CO2-fotavtrykk.
- Digitale verktøy for modellbasert anbud og totalentrepriser.
- Økt kompetanse og innsikt for å gjøre gode totalvurderinger.
- Hvordan effektivt prosjektere korrekte kummer?
Hvorfor delta?
Betongbransjen står for 4–8 % av verdens CO₂-utslipp. Når produsenter, entreprenører, rådgivere og byggherrer samarbeider godt, kan vi kutte utslippene kraftig — uten at det går på bekostning av pris eller kvalitet.
Hvem bør delta?
Arrangementet er for offentlige byggherrer, rådgivende ingeniører og større entreprenørfirmaer.
Praktisk informasjon
- Dato: 21. oktober 2025
- Tid: 08:30–12:00 (lunsj fra kl. 11:30)
- Sted: Quality Hotel Maritim, Haugesund
Vi gleder oss til stormøtet i Haugesund og håper mange av dere vil bli med oss. Dette er en sjanse til å lære, diskutere — og bidra aktivt til å forme bygg- og anleggsbransjens rolle i det grønne skiftet.
Vi ser frem til å treffe deg der!